מתקנים מתנפחים

הטרנד החדש הוא כבר מזמן לא חדש. המתקנים המתנפחים נמצאים כמעט בכל מקום ואף משתמשים בהם לימי הולדת ואירועים נוספים לילדים מגילאים שונים. המתקנים המתנפחים מאפשרים לנו ההורים מצד אחד אתנחתא בחיפוש של "מה עושים אחר הצהריים?" ובנוסף מדובר בהנאה רבה עבור הילדים שיכולים להשתולל ולקפץ. המבחר הוא צבעוני ופעלתני. מעורר את הדמיון ובעיקר מפעיל את הילדים ומוציא אותם מעוד שעה מול מסך המחשב. כיום אנו מודעים לחשיבות של פעילות גופנית. אם זה מגיל צעיר ועד גילאים גדולים יותר.

בקיץ הילדים יכולים ליהנות ממתקנים המשלבים מים ולהצטנן בימים החמים ואילו בחורף הם נותנים פיתרון למול הגשם והקור שבחוץ. היבט נוסף שיש למתקנים המתנפחים הוא האפשרות של ילדינו לשחק עם ילדים נוספים וללמוד התנהגות חברתית. למשל, להמתין לתורך ולהתחשב בילדים נוספים שמשחקים לצדך. מצד ההורים זה כן דורש השגחה הורית בעיקר במתקנים המשלבים מים היות וישנה סכנה. מתקנים מתנפחים מותאמים לגילאים ויש לקחת את הילדים רק למתקנים המותאמים לגילם ולא לסכן אותם או לגרום להם לתסכול כאשר לא נאפשר להם לטפס במתקן כי הוא גבוה מידי.

הסבר קצר על המתקנים הנפוצים:

  • מתקן מתנפח– מדובר במתקן המלא באויר. הרבה הורים משתמשים בו לימי הולדת היות וקל להרכיב ולפרק אותו ואין צורך בתפעול שדורש איש מקצוע.
  • מתקן קפיצה- מתקן יחסית בסיסי ומאוד פופולרי. מגיע במספר גדלים וצורות. נחשב למתקן מאוד בטוח היות והוא מוקף "בקירות הגנה". הילדים יכולים לקפוץ גבוה ללא סכנה. בנוסף, ניתן בו זמנית לשימוש במספר גבוה של ילדים ובטח תופתעו אבל גם המבוגרים נהנים ממנו מאוד ולרגעים חוזרים לרוח השטות הילדותית.
  • מתקן גלישה –מתקן המזכיר מגלשה גדולה המאפשרת גלישה בטוחה מגובה רב. הילדים צריכים לטפס ואז לקפוץ ולהתגלש. הילדים יכולים להתגלש יחדיו בו זמנית.

יש לזכור שכל המתקנים דורשים השגחת מבוגר בעיקר בגילאים קטנים ותמיד כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בעיקר הם בחרנו להביא מתקן מתנפח לאירוע שאנו עורכים בביתינו. המבחר הרב יכול לגרום לבלבול. מבחינת טווח המחירים, היות ומדובר בפעילות נפוצה המחירים יחסית נמוכים ונוכל למצוא תחרות בשוק.