מתקנים מתנפחים לכל אירוע

לטפס על קירות כמו ספיידרמן או לקפוץ בג'ונגל לא חייב להיות רק בספרים או בסרטים. כיום, המתקנים המתנפחים המתאימים לילדים בשלל גילאים מושלמים אם זה לחום הקיץ שפוקד אותנו כמה חודשים בשנה ומאלץ את ההורים לחשוב על דרכים יצירתיות להעסיק את הילדים ואם זה בימים הגשומים והקרים שמקשים לצאת.

האפשרות לקפץ ולהשתלול במתקנים צבעוניים ומוגנים הם דרך נפלאה לכל המשפחה. גם ההורים יכולים לשבת בצד או לבחור להיות פעילים עם הילד, תלוי בגילאים ובמתקנים. יתרון נוסף שיש למתקנים המתנפחים הוא לאפשר להורים להכיר ואף ליצור חברויות חדשות עם הורים נוספים ואף לילד לשחק עם בני גילו.

מבחר המתקנים הקיימים רחב ויצירתי ביותר ומתאים לטווח גילאים רחב אם זה מילדי הגן וכולל בית ספר יסודי. כיום אף ישנה אפשרות להורים להשכיר מתנפחים לאירועים פרטיים כימי הולדת ולאפשר לכל ילדי הכיתה לשחק ולהשתולל יחדיו. וההורים מצידם יכולים להסתכל מהצד ולתת לילדים להוציא מרץ ולהשתולל בהנאה.

במידה והחלטתם לשכור מתנפחים, להלן מספר דברים שצריך לדעת:

  • כמות המשתתפים: יש לזכור כי הבטיחות קודמת לכול וכי מספר ילדים מורשה לעלות יחדיו למתקן. לכן חשוב להתייעץ ולהבין כמה מתקנים צריך לאירוע כמספר המשתתפים
  • גילאי הילדים: כפי שציינו, מבחר המתנפחים הוא גדול וכן ישנה התאמה לגילאי הילדים המשתמשים בו. בעת ההשכרה יש לציין את טווח הגילאים של המשתתפים כדי להבטיח אירוע מהנה ובטיחותי.
  • מקום: כל מתקן מתנפח והגודל שהוא צריך בגינה. ישנם מתקנים מאוד גדולים שמבחינה בטיחותית דורשים חלל ריק סביבם וישנם מתקנים מתנפחים עונתיים יותר. למשל אילו שניתן להשתמש בימי הקיץ החמים שאף משלבים מים.
  • יש לזכור כי בכל הנוגע למתקני מים, ישנה חשיבות גבוהה לבטיחות כי רמת הסיכון גבוהה יותר. מספר דגשים:
  • השגחת מבוגרים – אולם הילדים משחקים ונהנים אך כהורים אתם צריכים להשגיח מקרוב על המתרחש. אסור להשאיר את הילדים ללא השגחה.
  • תפעול המתקן- במידה ואינכם בקיאים מספיק השאירו זאת לאנשי המקצוע.